Nyheter (147)
Hein Westgaard Trio spilte seg til Jazzintro-finale
Den tredje Jazzintro-runden ble gjennomført digitalt, og det var Hein Westgaard Trio som med sitt liveopptak overbeviste juryen om en finaleplass i Jazzintro 2020.
Åtte band klare for Jazzintro 2020
Årets unge jazzmusikere 2020 skal kåres, og åtte unge, lovende band skal utover våren og sommeren spille på ulike jazzfestivaler. Under Moldejazz i juli vil ett av bandene motta tittelen Årets unge jazzmusikere 2020, lanseringspakke fra Norsk jazzforum og Gramo-stipendet på kr 150 000.
Åtte band klare for Jazzintro 2022
Årets unge jazzmusikere 2022 skal kåres, og åtte unge, lovende band er plukket ut til å spille om tittel og stipend på noen av landets ledende jazzfestivaler det kommende halvåret. Under Moldejazz i juli vil ett av bandene kåres til Årets unge jazzmusikere 2022, og motta lanseringspakke fra Norsk jazzforum, mentorprogram støttet av Talent Norge samt Gramo-stipendet på kr 150 000.
Kongle Trio er Årets unge jazzmusikere 2020
Kongle Trio ble kåret til Årets unge jazzmusikere 2020, ett år på overtid, etter Jazzintro-finalen under Oslo Jazzfestival tirsdag 17. august. Bandet får en lanseringspakke fra Norsk jazzforum og Talent Norge samt Gramo-stipendet på 150 000 kroner.
I dag
-
18:00Maridalen og Ålesund Strykekvartett18:00 / Jazzsirkelen / Parken Kulturhus, Ålesund
-
20:00Kampenjazz: Sesongstart: Maja S. K. Ratkje–Stian Westerhus20:00 / Kampenjazz / Nordic Black Theatre - Cafeteateret, Oslo
I morgen
-
20:00Folk under 30 spiller standardlåter: Erlend Vangen Kongtorp kvartett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Oswald / Asheim / Gjerstad trio20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
10. september
-
12:00JazzApoteket12:00 / Asker Jazzklubb / Gullhella Bo- og Omsorgssenter, Asker
-
14:00Asker Swing Department Trio14:00 / Asker Jazzklubb / Sætre Innbyggertorg, Nordre Sætrevei 1
-
20:00Celio de Carvalho – OK Sessions20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Storbandserien med Dalane storband og Equinor storband20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
11. september
-
11:00Tre Turister – Jazz på blå resept11:00 / Asker Jazzklubb / Solgården Sykehjem, Asker
-
17:00Tre Turister – Jazz på blå resept17:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
19:30Gemeni Record åpner sitt videoarkiv19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Geronimus Boss20:00 / Jazz Evidence / EnergiMølla, Kongsberg
-
20:00Uhørt! Isak & Ingeborg + Brede Sørum Quartet20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Blå:Trå med Erlend Strand Rolfsen20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
12. september
-
12:30Jazz på Varmestua med 2på12:30 / Asker Jazzklubb / Asker Sentrum, Asker
-
16:00Golden Power – Jazz i gatene16:00 / Asker Jazzklubb / Asker Sentrum, Asker
-
16:30Royal Garden Jazzband16:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
18:30En Kveld i New Orleans – Tricia Bouttè – Cooking Edition18:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
19:00Anne-Marie Giørtz trio19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Marcus Lewin’s Jazz Machine19:30 / Stabekk Jazz Club / Papirfly, Forneburingen 29, 1360 Fornebu
-
20:00Chrome Hill meets Dōjō20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
13. september
-
14:00Yo Miyatas One Man Band14:00 / Asker Jazzklubb / Strauss Sportsbar, Asker
-
16:00Django for to16:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Audun Automat @ Oslo Kulturnatt20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Hurum & Røyken Storband med vokalist Elisabeth Andenæs20:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
21:00LYDER RØED QUINTET21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
14. september
-
12:00Cubrasilia Latino Band12:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
13:00Golden Power – Jazz i gatene13:00 / Asker Jazzklubb / Asker Sentrum, Asker
-
13:00Tre Turister13:00 / Asker Jazzklubb / Strauss Sportsbar, Asker
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Royal Garden13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00Pablo Murgier Ensemble14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Takelund Kaffebrenneri, Sarpsborg
-
14:00Undecided Jazzband14:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
14:00Aage Lade – solo piano – Arven etter Bill Evans14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
15:00Jazzparade15:00 / Asker Jazzklubb / Asker Sentrum, Asker
-
16:00Heidi Skjerve & Daniel Formo med venner16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
17:00Asker Washboard 5ive17:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
17:00Roy Nikolaisen med band17:00 / Asker Jazzklubb / Dånøts, Asker
-
20:00Baker Hansen20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Vollen Big Band20:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
15. september
-
15:00Invitasjon til Afternoon Tea15:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Kampenjazz: Siril og Kjetil20:00 / Kampenjazz / Nordic Black Theatre - Cafeteateret, Oslo
16. september
-
20:00Flukten20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
17. september
-
19:00Pablo Murgier Quartet feat. Karl Espegard & Mathias Eick19:00 / Karl Espegard / Cosmopolite, Oslo
18. september
-
20:00Splashgirl20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Mezzoforte20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
20:15Sidiki Camara «Return to the traditions»20:15 / Nesodden jazzklubb / Flasken, Nesodden
19. september
-
19:30Tribute to Renee Olstead & Michael Bublé19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Ayumi Tanaka / Thomas Morgan / Thomas Strønen20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
20. september
-
16:30Rubber Soul Quartet & Stina Stenerud16:30 / sortlandjazzfestival / Kulturfabrikken, Verkstedet, Sortland
-
19:00Østerlide19:00 / Arktisk Kultursenter / Arktisk Kultursenter, Hammerfest
-
20:00Jan Bang + Propan → Punkt20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Systerspel – konsertforestilling av og med Benedicte Maurseth20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
21:00ULTIMAFESTIVALEN: Thoughts Unsaid, Then Forgotten – Anja Lauvdal21:00 / Ultimafestivalen / Munchmuseet, Oslo
21. september
-
13:30Roaring Cats13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00LØRDAGSJAZZ med KVINTSIRKELEN fra UNG JAZZ14:00 / Vestnes Jazzklubb / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
14:00Royal Garden Jazzband14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
14:00Bodil Niska Kvartett14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
16:00Petrichor16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
17:15Galumphing duo17:15 / Nesodden jazzklubb / Galleri Vanntårnet, Nesodden