Nyheter (29)
Ti dager Vinterjazz
Fra 27. januar til 5. februar inviterer Norsk jazzforum og 43 jazzarrangører fra hele landet til Vinterjazz 2017. På programmet står blant annet Supersilent, Torun Eriksen, Karl Seglem Acoustic Quartet, Come Shine, JazzKamikaze og Hilde Hefte.
Åtte band klare for Jazzintro
Blant over hundre søkere er åtte unge, lovende band plukket ut til å delta i Jazzintro 2024. Gjennom vinteren og våren spiller de på noen av landets største jazzklubber, og under Moldejazz i juli vil ett av bandene kåres til Årets unge jazzmusikere 2024.
Coincidences sikret seg finaleplass i Jazzintro
I tredje runde av lanseringsprogrammet Jazzintro 2024 var det Coincidences som sikret seg den nest siste finaleplassen.
Jazzintro-duell i Trondheim
Det er klart for tredje runde av Jazzintro, og i Trondheim søndag 17. mars spiller de to bandene Coincidences og Superspreder om finaleplass på Moldejazz der Årets unge jazzmusikere 2024 skal kåres.
I dag
-
13:00JAZZKAFÉ – GEORG REISS KVARTETT Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
14:00Lørdagsjazz i Ski med John Pål Inderberg & Bjørn Vidar Solli14:00 / Lørdagsjazz i Ski / Rådhusteateret, Ski
-
14:00Heavy Weather Orchestra14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
16:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence16:00 / KonsertPuls / Studenthuset City Scene Alta, Alta
-
16:00Kåre Nymark jr. kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
16:00Frode Kjekstad kvartett16:00 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
20:00The Source // Tynset jazzklubb20:00 / Tynset Jazzklubb / Storsalen, Tynset kulturhus, Tynset
-
20:00Kind of Blue20:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
20:00Three Souls pluss DJ Sibba – «Beats & Baluba»20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
20:00Gretchen Parlato & Lionel Loueke20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
I morgen
-
17:51Monzie Blue – PLATESLIPP – med Ivan Blomqvist ensemble17:51 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
19:00MEELODI19:00 / Førdefestivalen og Jølster Jazzklubb / Larris Scene, Scandic Sunnfjord, Førde
-
20:00Kampenjazz: Benjamín Gísli Trio20:00 / Kampenjazz / Cafeteateret, Oslo
-
21:30Hilde Louise Asbjørnsen & Kåre Nymark jr. band – Teaterkjeller’n21:30 / Oslo Nye Teater / Centralteateret, Teaterkjelleren, Oslo
23. april
-
20:00OJKOS spiller: Andrine Dyblie Erdal20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Storbandserien; Orstad storband og Equinor storband20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
21:00Blow Out – Tim Dahl solo + Nebbia / Formanek / Sperrazza21:00 / Konsertforeninga / Kafé Hærverk, Oslo
24. april
-
20:00Folk Under Tredve Spiller Standardlåter: Lyder Øvreås Røed kvartett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Vadsø Jazzklubb / Kooperativet, Vadsø
-
20:00Eve Risser Red Desert Orchestra20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Kongsbergkveld med Kongsberg Storband og Magnus Berdal Holm Kvintett20:00 / Jazz Evidence / EnergiMølla, Kongsberg
25. april
-
19:30Fast For Fools19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00The Source20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00The Necks20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:30Samtalen – en soloforestilling med Tone Åse20:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
22:00Hans Magnus “Snah” Ryan22:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
26. april
-
18:00Anita Gjørven med Andre Gussiås og Simen Bugge18:00 / Hageverkstedet kulturscene / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
19:00Best Western swing19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Selma French m/ band19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen20:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Lofoten Jazzklubb / Arbeidern, Kabelvåg
-
21:00PETER EVANS – BEING & BECOMING21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
-
21:00Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund21:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
27. april
-
13:00JAZZKAFÉ – JAZZ SOCIETY QUINTET Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Frode Kjekstad Kvartett m/Miriam Paulsen13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
13:30Five Shades Of Sax13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00LAMA14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
14:00Jazzkafe ved Nidelven14:00 / / ,
-
14:00Trio Amis14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
14:00RYH – Rember Your Heroes14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
14:00Lørdagsjazz med Helene Edler Duo14:00 / Oslo søndre jazzclub / Jonnys pub (tidligerer Kings pub), Holmlia
-
16:00Frederik Villmow kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
19:30Veslemøy Narvesen Sekstett19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Torun Eriksen Kvartett20:00 / / ,
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Peter Evans – Being & Becoming20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
28. april
-
15:00Siste lørdan i april med Swing’ It15:00 / Lørenskog jazzklubb / Liv og Røre, Triaden , Gamleveien 88,, Lørenskog
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
30. april
-
19:00MULTIVERSE19:00 / SALT Art - Music / SALT art & music, Langkaia 1, Oslo
-
20:00Ledisi20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
01. mai
-
20:00Uhørt! REICHE + Betong20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
02. mai
-
19:30Royal Garden Jazzband19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Trondheim Jazzforum – Midtnorsk Ungdomsstorband20:00 / Trondheim jazzforum / Dokkhuset, Trondheim
-
20:00Jonas Cambiens Maca Conu20:00 / Storyville Jazz Club / Storyville, Molde
-
20:00Moksha20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
03. mai
-
19:00Dirty Loops19:00 / Maijazz / Stavanger Konserthus - Kuppelhallen, Stavanger
-
19:00KARL SEGLEM19:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger