Nyheter (35)
Håkon Kornstad hedret med Buddy-prisen
Saksofonist, operasanger og komponist Håkon Kornstad er tildelt norsk jazz’ høyeste utmerkelse, Buddy-prisen, for 2015. I begrunnelsen for prisen sier styret i Norsk jazzforum at Kornstad er en viktig fornyer av jazzbegrepet med en musikalsk tilnærming til jazzen som både utfordrer og utvikler.
Jazzintro 2022 sparkes i gang på Vossa Jazz
Bento Box og Munch Trio møtes til duell under Vossa Jazz når den første av fire innledende runder av Jazzintro 2022 arrangeres lørdag 9. april. Ett av bandene går videre til finalen på Moldejazz for å kjempe om tittelen Årets unge jazzmusikere 2022, lanseringspakke fra Norsk jazzforum, mentorprogram støttet av Talent Norge samt Gramo-stipend på kr 150 000.
Jazzintro på Vossa Jazz
Bandene Kjemilie og Relling møtes til duell under Vossa Jazz når den første av fire innledende runder av Jazzintro 2018 arrangeres lørdag 24. mars.
Ti dager Vinterjazz
Fra 27. januar til 5. februar inviterer Norsk jazzforum og 43 jazzarrangører fra hele landet til Vinterjazz 2017. På programmet står blant annet Supersilent, Torun Eriksen, Karl Seglem Acoustic Quartet, Come Shine, JazzKamikaze og Hilde Hefte.
I dag
-
19:00Jazz på Kampen: Little North featuring Oscar Andreas Haug19:00 / Kampen Kaffe & Bar / Jazz På Kampen, Kampen Kirke
-
21:00Petter Dalane kvintett21:00 / / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
01. august
-
18:00Hemnesjazz – Åpningskonsert med Nordnorsk Ungdomsstorband18:00 / Hemnesjazz / Hemnesjazz, Hemnes
02. august
-
22:00Hackney Colliery Band22:00 / Hemnesjazz / Bakken, Hemnesberget
03. august
-
13:30Bourbon Street Jazzband13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
18:00Ellen Andrea Wang og Ensemble Ylajali18:00 / Hemnesjazz / Hemnes Kirke, Hemnesberget
05. august
-
12:00Hackney Colliery Band12:00 / Nordland Musikkfestuka / Nordland Musikkfestuke, Bodø
06. august
-
20:00Ellen Andrea Wang og Ensemble Ylajali20:00 / Nordland Musikkfestuka / Bodø Domkirke, Bodø
07. august
-
20:00Ellen Andrea Wang og Ensemble Ylajali20:00 / Tromsø Jazzfestival / Tromsø Domkirke, Tromsø
08. august
-
16:00Hackney Colliery Band16:00 / Varangerfestivalen / Varangerfestivalen, Vadsø
09. august
-
21:00Hackney Colliery Band21:00 / Tromsø Jazzfestival / Storgata Camping, Tromsø
10. august
-
13:30Drammen Jazzverk13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00Majken Christiansen Kvartett14:00 / Drammen Kulturhus / Drammen Kulturhus, Drammen
-
16:00Jørn Øien trio16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
14. august
-
19:00Alfredo Rodríguez Trio19:00 / Oslo Jazzfestival & Cosmopolite Scene / Cosmopolite, Oslo
15. august
-
19:00Vieux Farka Touré19:00 / Oslo Jazzfestival & Cosmopolite Scene / Cosmopolite, Oslo
16. august
-
19:00Alexander Abreu & Havana D’Primera19:00 / Oslo Jazzfestival & Cosmopolite Scene / Cosmopolite, Oslo
17. august
-
15:00TalkinGroove15:00 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
23. august
-
00:00Julian Haugland Kvintett00:00 / Dølen Konsertserie / Dølen Hotel Kulturscenen, Evje
24. august
-
13:30Bodil Niska kvartett13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
16:00Julian Haugland16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
28. august
-
20:00Vokal-onsdag: Helle Brunvoll kvintett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
30. august
-
20:00Jaga Jazzist – sesongåpning!20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
31. august
-
16:00Lund / Nymo / Vågan / Kleppan16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
18:00Vadsø Storband 30 år – Jubileumskonsert18:00 / Vadsø storband / Vadsø Kultursal, Vadsø
-
19:00Jazz på Kampen: Martin Nodeland Trio19:00 / Kampen Kaffe & Bar / Jazz På Kampen, Kampen Kirke
-
20:00Jaga Jazzist20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
04. september
-
20:00Iberg, Saabye & Beatles20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
05. september
-
19:00Quilapayún19:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
06. september
-
20:00Mokoomba20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
-
21:00TORE BRUNBORG TRIO21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
07. september
-
16:00Umami Brothers feat. Odd Riisnæs16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:30Rogê20:30 / Cosmopolite / Belleville, Oslo
09. september
-
20:00Folk under 30 spiller standardlåter: Erlend Vangen Kongtorp kvartett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
12. september
-
19:00Anne-Marie Giørtz trio19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Marcus Lewin’s Jazz Machine19:30 / Stabekk Jazz Club / Papirfly, Forneburingen 29, 1360 Fornebu
13. september
-
21:00LYDER RØED QUINTET21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
14. september
-
16:00Heidi Skjerve & Daniel Formo med venner16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
16. september
-
20:00Flukten20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
17. september
-
19:00Pablo Murgier Quartet feat. Karl Espegard & Mathias Eick19:00 / Karl Espegard / Cosmopolite, Oslo
21. september
-
16:00Petrichor16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
19:00Jazz på Kampen: Aila Trio19:00 / Kampen Kaffe & Bar / Jazz På Kampen, Kampen Kirke
25. september
-
20:00Vokal-onsdag : Lise Hvoslef kvintett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
26. september
-
20:00Yuri Honing Acoustic Quartet20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
27. september
-
21:00GABRIEL FLIFLET21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
09. oktober
-
20:00Vokal-onsdag : Rubber Soul m/Stina Stenerud20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
10. oktober
-
20:00Siril Malmedal Hauge band20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
11. oktober
-
21:00AMALIE DAHL’S DAFNIE21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
12. oktober
-
16:00Carl Winther trio feat. Jeff «Tain» Watts16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
17. oktober
-
19:00Chango Spasiuk & Per Einar Watle19:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
18. oktober
-
19:00Bill Frisell – FOUR19:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
-
21:00MELISSA ALDANA QUARTET21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
19. oktober
-
16:00Ben Paterson / Viktor Rydström / Adam Lindblom / Ossian Ward16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Voo Voo20:00 / / ,
23. oktober
-
20:00Tom Ollendorf kvartett feat. Will Vinson20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
24. oktober
-
19:00Staples Jr. Singers19:00 / Cosmopolite / ,
-
20:00Jan Bang / Eivind Aarset / Arve Henriksen20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
25. oktober
-
21:00MATHIAS EICK BAND21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
30. oktober
-
19:00Chief Adjuah19:00 / Bærum Kulturhus / Bærum kulturhus, Bærum
01. november
-
01:00Kennedy Administration01:00 / Bærum Kulturhus / Bærum kulturhus, Bærum