Nyheter (9)
Megalodon Collective finaleklare
Megalodon Collective spilte seg til finaleplass da den tiende utgaven av Jazzintro åpnet på Vossa Jazz lørdag i palmehelga.
Klare for tiende Jazzintro
Åtte av landets mest spennende, unge jazzband skal kjempe om tittelen Årets unge jazzmusikere 2016, en lanseringspakke fra Njf samt Gramo-stipend på 150 000 kroner, når Jazzintro i år arrangeres for 10 gang.
To band spiller om finaleplass i Jazzintro
Mothman og Megalodon Collective møtes til duell under Vossa Jazz når den første av fire innledende runder av Jazzintro 2016 arrangeres lørdag 19. mars. Ett av bandene går videre til finalen på Moldejazz for å kjempe om tittelen Årets unge jazzmusikere 2016.
Jazzintroduell på MaiJazz
Den andre finaleplassen i Jazzintro avgjøres på MaiJazz i Stavanger når Kjetil Jerve Trio og Titta Jag Flyger møtes til duell torsdag ettermiddag.
I dag
-
18:00Maridalen og Ålesund Strykekvartett18:00 / Jazzsirkelen / Parken Kulturhus, Ålesund
-
20:00Kampenjazz: Sesongstart: Maja S. K. Ratkje–Stian Westerhus20:00 / Kampenjazz / Nordic Black Theatre - Cafeteateret, Oslo
I morgen
-
20:00Folk under 30 spiller standardlåter: Erlend Vangen Kongtorp kvartett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Oswald / Asheim / Gjerstad trio20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
10. september
-
12:00JazzApoteket12:00 / Asker Jazzklubb / Gullhella Bo- og Omsorgssenter, Asker
-
14:00Asker Swing Department Trio14:00 / Asker Jazzklubb / Sætre Innbyggertorg, Nordre Sætrevei 1
-
20:00Celio de Carvalho – OK Sessions20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Storbandserien med Dalane storband og Equinor storband20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
11. september
-
11:00Tre Turister – Jazz på blå resept11:00 / Asker Jazzklubb / Solgården Sykehjem, Asker
-
17:00Tre Turister – Jazz på blå resept17:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
19:30Gemeni Record åpner sitt videoarkiv19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Geronimus Boss20:00 / Jazz Evidence / EnergiMølla, Kongsberg
-
20:00Uhørt! Isak & Ingeborg + Brede Sørum Quartet20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Blå:Trå med Erlend Strand Rolfsen20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
12. september
-
12:30Jazz på Varmestua med 2på12:30 / Asker Jazzklubb / Asker Sentrum, Asker
-
16:00Golden Power – Jazz i gatene16:00 / Asker Jazzklubb / Asker Sentrum, Asker
-
16:30Royal Garden Jazzband16:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
18:30En Kveld i New Orleans – Tricia Bouttè – Cooking Edition18:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
19:00Anne-Marie Giørtz trio19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Marcus Lewin’s Jazz Machine19:30 / Stabekk Jazz Club / Papirfly, Forneburingen 29, 1360 Fornebu
-
20:00Chrome Hill meets Dōjō20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
13. september
-
14:00Yo Miyatas One Man Band14:00 / Asker Jazzklubb / Strauss Sportsbar, Asker
-
16:00Django for to16:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Audun Automat @ Oslo Kulturnatt20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Hurum & Røyken Storband med vokalist Elisabeth Andenæs20:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
21:00LYDER RØED QUINTET21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
14. september
-
12:00Cubrasilia Latino Band12:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
13:00Golden Power – Jazz i gatene13:00 / Asker Jazzklubb / Asker Sentrum, Asker
-
13:00Tre Turister13:00 / Asker Jazzklubb / Strauss Sportsbar, Asker
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Royal Garden13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00Pablo Murgier Ensemble14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Takelund Kaffebrenneri, Sarpsborg
-
14:00Undecided Jazzband14:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
14:00Aage Lade – solo piano – Arven etter Bill Evans14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
15:00Jazzparade15:00 / Asker Jazzklubb / Asker Sentrum, Asker
-
16:00Heidi Skjerve & Daniel Formo med venner16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
17:00Asker Washboard 5ive17:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
17:00Roy Nikolaisen med band17:00 / Asker Jazzklubb / Dånøts, Asker
-
20:00Baker Hansen20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Vollen Big Band20:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
15. september
-
15:00Invitasjon til Afternoon Tea15:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Kampenjazz: Siril og Kjetil20:00 / Kampenjazz / Nordic Black Theatre - Cafeteateret, Oslo
16. september
-
20:00Flukten20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
17. september
-
19:00Pablo Murgier Quartet feat. Karl Espegard & Mathias Eick19:00 / Karl Espegard / Cosmopolite, Oslo
18. september
-
20:00Splashgirl20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Mezzoforte20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
20:15Sidiki Camara «Return to the traditions»20:15 / Nesodden jazzklubb / Flasken, Nesodden
19. september
-
19:30Tribute to Renee Olstead & Michael Bublé19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Ayumi Tanaka / Thomas Morgan / Thomas Strønen20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
20. september
-
16:30Rubber Soul Quartet & Stina Stenerud16:30 / sortlandjazzfestival / Kulturfabrikken, Verkstedet, Sortland
-
19:00Østerlide19:00 / Arktisk Kultursenter / Arktisk Kultursenter, Hammerfest
-
20:00Jan Bang + Propan → Punkt20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Systerspel – konsertforestilling av og med Benedicte Maurseth20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
21:00ULTIMAFESTIVALEN: Thoughts Unsaid, Then Forgotten – Anja Lauvdal21:00 / Ultimafestivalen / Munchmuseet, Oslo
21. september
-
13:30Roaring Cats13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00LØRDAGSJAZZ med KVINTSIRKELEN fra UNG JAZZ14:00 / Vestnes Jazzklubb / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
14:00Royal Garden Jazzband14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
14:00Bodil Niska Kvartett14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
16:00Petrichor16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
17:15Galumphing duo17:15 / Nesodden jazzklubb / Galleri Vanntårnet, Nesodden