Nyheter (216)
Visdommens vokter
Men det største ressursnettverket i norsk jazz fullt intakt, går Jan Ole Otnæs inn i pensjonistenes rekker. Norsk jazzliv har nytt godt av Otnæs-epoken.
Hedret med Storbandprisen for 2014
Storbandleder Jon Gunnar Tovsrud fra Kongsberg ble lørdag hedret med Norsk jazzforums Storbandpris for 2014.
Fagdag for konsertarrangører på Hamar 19. mars 2022
Konsertarrangørenes økonomiske hverdag er ofte preget av små marginer, uforutsigbarhet og høy risiko. Hvordan løfte blikket og tenke langsiktig når man har fullt opp med umiddelbare utfordringer? Hva skal til for å få på plass gode rutiner og hvordan holde engasjementet oppe året rundt?
Her er vinnerne av Jazzprisen 2023
Jazz-Norge var lørdag kveld samlet i Skien da Jazzprisen ble arrangert for aller første gang. Elleve priser ble delt ut under en fantastisk festaften i Ibsenhuset. Og her er vinnerne:
02. april
-
19:00Oslo Jazz Circle: Passion and Fire19:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
04. april
-
19:30Johnsens Kvartett19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
05. april
-
20:00Anne-Marie Giørtz trio20:00 / Ogna Scene / Ogna Scene, Ogna
-
20:00FRØY AAGRE – NYTT BAND MED DANSER – JAZM20:00 / Urijazz / Støperiet, Tønsberg
-
21:00SVERRE SÆBØ QUINTET21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
06. april
-
15:00Reidar Myhre’s Primaband spiller på Lambertseter15:00 / Oslo søndre jazzclub / Lambertseter kro,Lambertseter, Oslo
-
20:00Eventyrferd – Camilla Hole Trio, SIgrid Moldestad, Torstein Slåen20:00 / Jølster Jazzklubb / Thon Partner Hotel Skei, Jølster
-
20:00Members Choice – bandets ønskekonsert20:00 / Arendal Big Band / Store Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00Anne-Marie Giørtz trio20:00 / Bokhandleren på Tofte / bokhandleren på Tofte, Tofte
07. april
-
13:00BAJAZZ: HEI KALAS13:00 / Bergen Jazzforum / Sardinen Usf, Bergen
-
19:00Harmony in memory : A tribute to Carla Bley. Med Tore Brunborg, Øyvind Brække og SSB19:00 / Sandvika Storband / Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Kampenjazz Atle Nymo Trio20:00 / Kampenjazz / Cafeteateret, Oslo
09. april
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / Forum for Scenekunst / Hotel Nordkyn, Kjøllefjord
10. april
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / Vadsø Jazzklubb / Kooperativet, Vadsø
-
20:00Støttekonsert for Gaza – OK Sessions20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
11. april
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
12. april
-
20:00Mandaljazz 10 år: Andreas Røysum takeover20:00 / / Cosmopolite, Oslo
-
20:00The Core – plateslipp!20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / AdLib Jazzklubb / Beddingen Kulturhus, Bodø
13. april
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
-
20:00Elijah Fox20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
14. april
-
20:00Trondheim Jazzforum – Science Fair // Lightning trio20:00 / Trondheim jazzforum / Dokkhuset, Trondheim
15. april
-
20:00Lilja20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
16. april
-
20:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence20:00 / Brønnøy jazzforum / Forsamlingslokalet, Brønnøysund
17. april
-
20:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence20:00 / 4/4 Forum for takt og tone / Teaterkafeen Nordland Teater, Mo i Rana
18. april
-
19:30Eivind Aarset Quartet19:30 / Kullebunden Jazz / Kolben Kulturhus, Kolbotn
-
20:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence20:00 / AdLib Jazzklubb / Sinus, Bodø
19. april
-
20:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00LILJA – VERDENSMUSIKKEN KOMMER TIL JAZZKLUBBEN20:00 / Urijazz / Støperiet, Tønsberg
-
20:00The Breath + Sudan Dudan20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
-
21:00MEELODI21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
20. april
-
16:00Kåre Nymark jr. kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
16:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence16:00 / KonsertPuls / Studenthuset City Scene Alta, Alta
-
20:00The Source // Tynset jazzklubb20:00 / Tynset Jazzklubb / Storsalen, Tynset kulturhus, Tynset
21. april
-
20:00Kampenjazz: Benjamín Gísli Trio20:00 / Kampenjazz / Cafeteateret, Oslo
25. april
-
20:00The Source20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
26. april
-
21:00PETER EVANS – BEING & BECOMING21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
27. april
-
14:00LAMA14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
20:00Torun Eriksen Kvartett20:00 / / ,
03. mai
-
19:00KARL SEGLEM19:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
04. mai
-
15:00GAUTE SKROVE & ALF WILHELM LUNDBERG „TO STRENGE INSTRUMENTALISTAR“15:00 / Vestnes Jazzklubb / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
15:00FRIENDS & NEIGHBORS15:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
-
18:00TANIA GIANNOULI18:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
05. mai
-
18:00ANDERS JORMIN / LENA WILLEMARK / KAREN NAGAKAWA / JON FÄLT18:00 / Maijazz / Utstein Kloster, Stavanger
-
20:00Leela James20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
07. mai
-
19:00Nils Petter Molværs «Khmer»19:00 / Maijazz / Stavanger Konserthus - Kuppelhallen, Stavanger
-
21:00JUDITH HILL21:00 / Maijazz / Stavangeren, Stavanger
-
22:00Martin Myhre Olsen vs. Stargate m/ NTNU Jazzensemble | Jazzfest 202422:00 / Trondheim Jazzfestival / Dokkhuset, Trondheim
09. mai
-
12:30Jovan Pavlovic | Jazzfest 202412:30 / Trondheim Jazzfestival / Kjøpmannsgata Ung Kunst, Trondheim
-
22:00Jazzmeia Horn | Jazzfest 202422:00 / Trondheim Jazzfestival / Dokkhuset, Trondheim
10. mai
-
18:00Sondre Ferstad – Pieces of Wood | Jazzfest 202418:00 / Trondheim Jazzfestival / Trykkeriet Scene, Trondheim
-
19:00ARY // Øyunn // thea wang // Next.Ape | Jazzfest 202419:00 / Trondheim Jazzfestival / Havet Arena, Trondheim
11. mai
-
15:00Eyolf Dale Trio | Jazzfest 202415:00 / Trondheim Jazzfestival / Olavshallen, Trondheim
12. mai
-
19:00Czesław Mozil Solo19:00 / Cosmopolite / Belleville, Oslo
25. mai
-
21:00Bombino + Gjest: Knut Reiersrud21:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
12. juni
-
19:00Østerlide19:00 / Hvaler kirke / Hvaler kirke, Hvaler
-
20:00St. Paul & the Broken Bones20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
13. juni
-
19:00Østerlide19:00 / Mysen kirke / Mysen kirke, Indre Østfold
15. juni
-
16:00Grossband16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
14. september
-
16:00Heidi Skjerve & Daniel Formo med venner16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo