Nyheter

Endringer i Frifond

Det er gjort noen endringer i Norsk jazzforums Frifond-ordning. Blant annet er det innført fire årlige søknadsfrister, og det skal heretter brukes et eget søknadsskjema. Første søknadsfrist er onsdag 15. mars.

Frem til nylig har Norsk jazzforums Frifond-ordning løpt parallelt med Ad Hoc-ordningen, med lik behandlingshyppighet og felles søknadsskjema. Fordi Norsk Musikkråd, som bevilger Frifond-midlene til oss, har endret på sine retningslinjer, og fordi vi ser et behov for å tydeliggjøre skillet mellom Frifond og Ad Hoc, vil ordningen se annerledes ut fra nå av.

Blant annet vil det heretter være fire ordinære Frifond-behandlinger i året. Den første er allerede i uke 11, med søknadsfrist 15. mars. Dersom det i denne overgangsfasen blir vanskelig å sende inn søknad i tide, ta kontakt med oss på 2200 5660. Neste søknadsfrist vil være 15. mai, og deretter 15. august og 15. november.

Les mer om endringene i ordningen her

Fra forsiden

Nyheter

TONO legger til side varslet endring

TONOs varslede endringer i konserttariffen med blant annet å kreve vederlag av arrangørenes offentlige tilskudd, er nå lagt til side etter press fra arrangørorganisasjonene. Et nytt utvalg skal i tettere samarbeid med arrangørfeltet utarbeide forslag til ny modell, sier TONO.

Nyheter

Elnan spiller videre på Carl Morten Iversens bass

Bassist Johannes Elnan får disponere avdøde Carl Morten Iversens kontrabass de neste årene. - Å få videreføre lyden og livet i denne bassen gir både en følelse av ansvar og dyp motivasjon, sier Johannes Elnan.

Meld deg på vårt nyhetsbrev