Nyheter

Søk musiker- og bandstipend

Norsk jazzforum inviterer alle ordinære musikermedlemmer til å søke om musiker- og bandstipend. Søknadsfrist er 1. oktober.

Musiker- og bandstipendenes formål er å gi profesjonelle jazzmusikere økonomisk frihet til å fordype seg i sin kunst enten via øving eller videreutdanning.

Det er for 2017 satt av kr 335 000 til stipender. Det deles ut to typer stipend: Personlig fordypnings-/studiestipend og øvings-/studiestipend for band. Personlig stipend er på kr 10 000. Øvings- og studiestipend for band gis etter størrelse på bandet: duo kr 12 000, trio/kvartett kr 15 000 og kvintett eller mer kr 18 000.

Søknadsfrist er 1. oktober 2016.

Elektronisk søknadsskjema finner du her.

Retningslinjer

  • Alle søkere til Norsk jazzforums musiker-/bandstipend må ha ordinært musikermedlemskap i Norsk jazzforum. For de som søker bandstipend er det veiledende at minst 50 % av bandets medlemmer skal ha ordinært medlemskap i Norsk jazzforum. Dette gjelder også band hvor ett eller flere medlemmer ikke er jazzmusikere bosatt i Norge (utenlandske musikere eller utøvere innen andre sjangere/kunstformer). Det kan gjøres unntak hvis det finnes særlig gode grunner for dette.
  • Studentmedlemmer har ikke anledning til å søke.
  • Man kan motta personlig fordypnings-/studiestipend selv om et band man er medlem av mottar øvings-/studiestipend.
  • Søknad skrives på eget online-søknadsskjema. Alle søkere vil motta svar senest innen utgangen av desember 2016.
  • En forutsetning for en eventuell bevilgning er at det i etterkant sendes inn en kort rapport for bruken av stipendmidlene, senest 1. juni påfølgende år.

 

For ytterligere spørsmål kontakt:
Øyvind Skjerven Larsen, 2200 5663, oyvind@jazzforum.no

 

Fra forsiden

Nyheter

TONO legger til side varslet endring

TONOs varslede endringer i konserttariffen med blant annet å kreve vederlag av arrangørenes offentlige tilskudd, er nå lagt til side etter press fra arrangørorganisasjonene. Et nytt utvalg skal i tettere samarbeid med arrangørfeltet utarbeide forslag til ny modell, sier TONO.

Nyheter

Elnan spiller videre på Carl Morten Iversens bass

Bassist Johannes Elnan får disponere avdøde Carl Morten Iversens kontrabass de neste årene. - Å få videreføre lyden og livet i denne bassen gir både en følelse av ansvar og dyp motivasjon, sier Johannes Elnan.

Meld deg på vårt nyhetsbrev