Nyheter

Elektronisk søknadsskjema hos Kulturrådet

Alle som skal søke Norsk kulturfond må fra nå av benytte Kulturrådets elektroniske søknadsskjema. Søkere anbefales å være ute i god tid før søknadsfristene.

Kulturrådet går bort fra det gamle papirbaserte søknadssystemet, og over til elektroniske søknadsskjemaer. Dermed kan du ikke lenger bruke papirskjema eller sende søknader i posten. De elektroniske søknadsskjemaene er tilgjengelige fra og med i dag.

Søknadsfristen er i år tirsdag 3. desember kl. 13.00. Det er viktig å merke seg at denne søknadsfristen er absolutt. Etter dette er det ikke lenger mulig å fylle ut eller sende inn skjemaer.
På grunn av overgangen til elektroniske søknadsskjema vil det være mye nytt. Norsk kulturråd anbefaler deg derfor å starte så tidlig som mulig med å fylle ut og sende inn søknaden.

Les mer på Kulturrådets nettsider.

Fra forsiden

Nekrolog

Bjørn Kjellemyr (1950 – 2025)

Bjørn Kjellemyr, ein av norsk jazz sine mest markante bassistar gjekk bort etter lengre tids sjukdom 9. august, 74 år gamal.

Nyheter

Debatt om prioriteringer og oppfølging av NOU

Under Arendalsuka inviterer Norsk jazzforum sammen med Arrangørforum til arrangementet "Musikkpolitikk i endring: Hvordan skape utvikling og rettferdig fordeling". Statssekretær i KUD, Trude Storheim, deltar, sammen med politikere og representanter fra Musikkutvalget, NKA og Kulturdirektoratet. Ordstyrer er Bjarne Dæhli fra Norsk jazzforum.

Meld deg på vårt nyhetsbrev