Nyheter

Tilskudd til den internasjonale jazzdagen

Norsk jazzforum har avsatt kr 100 000 til programmeringstilskudd for medlemmer som har konserter eller arrangementer som markerer den internasjonale jazzdagen 30. april.

UNESCOs internasjonale jazzdag skal løfte fram jazz som musikkform, men også øke interkulturell dialog og gjensidig forståelse, og styrke internasjonalt samarbeid og kommunikasjon. Dette er temaer som er høyaktuelle i dag, og midlene som er avsatt til den internasjonale jazzdagen, vil også kunne brukes til arrangementer som i en eller annen form understreker støtte til ofrene for krigen i Ukraina, selv om det ikke nødvendigvis finner sted på selve dagen.  

Det kan søkes tilskudd til arrangementer som markerer den internasjonale dagen i perioden rundt 30. april. Både arrangør-, storband- og musikermedlemmer kan søke, og søknaden sendes som vanlig i vår søknadsportal.  

Norsk jazzforum vil synliggjøre aktivitetene gjennom våre plattformer, og oppfordrer alle til å legge arrangementene inn i konsertkalenderen. 

Fra forsiden

Nyheter

Norsk på Jazzahead

Maridalen, Harald Lassen, Hans Mathisen, Per Mathisen, Bendik Hofseth og Brothers of Melody spiller under Jazzahead 25. - 27. april. Norsk jazzforum og Music Norway er på plass med stand på bransjetreffet i Tyskland.

Nyhet

Vinnerne av Jazzprisen 2025

Buddy-prisen, Årets verk og Musikernes pris var blant elleve jazzpriser som ble delt ut da hele jazz-Norge var samlet til Jazzprisen 2025 på Cosmopolite i Oslo lørdag 5. april.

Meld deg på vårt nyhetsbrev